Znicze

Wszystko, co musisz wiedzieć o zniczach

Bez kategorii

Kupując znicze mamy ogromny wybór. Co roku pojawiają się nowe wzory i modele, które możemy zakupić w sklepie. Najczęściej kupowane to te szklane i plastikowe. Jednak w ostatnim czasie bardzo często kupuje się też znicze z granitu.

Znicze, które nie są jeszcze tak popularne.

Na pólkach w sklepach pojawia się coraz więcej modeli zniczy i wkładów do zniczy. Z roku na rok produkowane są ich nowe modele. Obecnie do tych bardziej nowoczesnych zaliczamy:

  • znicze na baterie – takie znicze palić mogą się nawet do miesiąca czasu. To rozwiązanie jest dużo droższe, a blask tego znicza jest delikatniejszy, niż w przypadku tradycyjnych zniczy;
  • znicze solarne – posiadają diodę ledową i akumulator, który zasilany jest przez światło słoneczne. Działają podobnie, jak solarne lampki ogrodowe. Są one znacznie droższe niż tradycyjne znicze, bo ich cena zaczyna się od 50 zł, jednak niektórzy producenci zapewniają, że palą się one nawet do 3 lat.

Tradycyjne znicze, które kupisz w każdym sklepie

Znicze kupuje często – jednak ich największe ilości zawsze pozyskujemy w październiku i listopadzie. A wszystko na fakt, że to właśnie wtedy przypada święto zmarłych. W sklepikach przycmentarnych, marketach i sklepach internetowych sprzedawane są różnego rodzaju znicze i wkłady do zniczy. Najczęściej wybierane są znicze szklane i plastikowe. Jeśli zastanawiamy się na ich wyborem, to lepszym rozwiązaniem będą znicze szklane. Znicze te są bardzo wytrzymałe, a jeśli nie chcemy kupować nowych, to wystarczy je umyć, włożyć nowy wkład i postawić ponownie.

Wkłady do zniczy

Jeśli natomiast chodzi o wkłady do zniczy, to warto zastanowić się nad zakupem elektrycznych wkładów led do zniczy/ Dlaczego? Ich działanie jest bardzo długie – mogą nawet świecić do dwóch tygodni, a kiedy przestaną to robić, wystarczy zmieć baterie. Wiele osób twierdzi, że takie wkłady nie nadają odpowiedniego charakteru, jednak mają one znacznie więcej zalet, niż wkłady olejowe czy parafinowe do zniczy.

Sprzedażą zniczy i wkładów do zniczy zajmuje się wielu sprzedawców. Ostatnio bardzo popularny stał się zakup tych produktów w Internecie. Nie dość, że możemy porównać oferty różnych sprzedawców, to mamy również zagwarantowaną dostawę w wybrane miejsce (nawet do domu), a także często ceny są znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych.