auto części Ksawerów

Na co być wyczulonym kupując części samochodowe?

Bez kategorii

Czytając ten artykuł dowiesz się, na co zwracać uwagę kupując używane auto części Ksawerów. Niestety zdarza się, że części samochodowe pokazane na zdjęciach w Internecie często nie odzwierciedlają stanu tych wysłanych do klienta.  Jak kupić, żeby się nie zawieść?

Na co uważać kupując części?

Oczywiście to, na co uważać, co brać pod uwagę i tak dalej zależy od tego, czy kupujemy części prosto od producenta. Jeśli tak, podejrzeń możemy mieć zdecydowanie mniej. Gdy kupujemy używane auto części Ksawerów uważać trzeba na:

  • Angielskie fotele – jeśli kupujesz fotele używane, pamiętaj, że angielskie mają regulację po prawej stronie, nie lewej;
  • Karoseria – zwróć uwagę, czy lakier z kupowanego elementu ma taki sam kod jak na twoim aucie;
  • Silnik, którego faktyczny stan ocenić można dopiero po montażu – postaraj się o pisemną gwarancję przy kupnie używanego silnika;
  • Części osprzętu elektrycznego – ponieważ jest wiele zamienników należy się dobrze zorientować, czy kupujemy identyczne z tymi, które działały w samochodzie przed awarią.

Uważać trzeba także kupując lusterka i szyby, alufelgi i inne. Zobaczmy teraz, czy kupowanie używanych auto części ma sens.

części samochodowe ksawerów

Używane auto części Ksawerów – Czy warto takie kupować?

Prawdą jest, że dziś w Polsce każdy stara się zaoszczędzić na wszystkim, co możliwe. Inflacja szaleje, a obywatele mają do spłaty kredyty, rachunki i tak dalej. Używane części samochodowe to dobra alternatywa dla tych nowych. Największą zaletą jest fakt, że są nawet kilkukrotnie tańsze. Jednak mają też swoje minusy. Jakie?

  • Dostępność – Ponieważ poluje na nie wielu mechaników a także osób prywatnych, zdarza się, że posiadacze nieco mniej popularnych modeli samochodów muszą długo czekać, zanim uda im się kupić potrzebną część używaną. 
  • Brak gwarancji – Kupując nową część, w razie usterki możesz ja reklamować. Wtedy albo otrzymujesz kolejną część, albo zwrot pieniędzy. Natomiast wybierając używane części samochodowe Ksawerów, po usterce nic nie poradzisz.
  • Sprzedawcy oszuści – Bywają i tacy, co najpierw część przerobią lub naprawią byle się trzymało przy zakupie, a później, przy szybkiej awarii się nie odzywają.