Leczenie komórkami macierzystymi

Leczenie komórkami macierzystymi – przyszłością nowoczesnej medycyny

Bez kategorii

Nowoczesne metody leczenia staja się coraz powszechniejsze. Z roku na rok pojawiają się nowe metody, które pozwalają leczyć choroby, niegdyś uznawane za nieuleczalne. Rozwój medycyny sprawia, że coraz więcej wiemy również na temat medycyny naturalnej. W dzisiejszym artykule dowiedz się o medycynie i związanej z nią ortopedią. Poznasz też zastosowanie zwierząt i produktów zwierzęcych w medycynie.

Ortopeda Poznań – zakres działań

W szpitalach i klinikach można znaleźć wielu ortopedów, którzy gotowi są służyć pomocą. Do ich gabinetów przychodzi wielu ludzi z różnymi problemami. Ortopeda to specjalista zajmujący się układem kostnym. Do jego zadań należą leczenie urazów, złamań oraz wielu dolegliwości związanych ze zdrowiem ludzkiego kręgosłupa. Jeśli zmagamy się z problemami z zakresu górnych i dolnych kończyn, albo kręgosłupa, to warto zasięgnąć porad specjalisty – ortopedy.  

Komórki macierzyste – najważniejsze informacje

Komórki macierzyste to komórki mające jednocześnie dwie zdolności. Mianowicie różnicowanie się w komórki innych typów i potencjalnie nieograniczonej liczby podziałów. Do czego jednak służą? Teoretycznie mogłyby zastąpić dowolną tkankę, która uległa uszkodzeniu . Niestety, do praktycznego zastosowania komórek macierzystych jeszcze daleko. Nie istnieją sposoby na ich praktyczne różnicowanie w tkanki lub narządy. Kto wie? Może w niedalekiej przyszłości ludzie nauczą się używać komórek macierzystych, w sposób który pozwoli ratować życia wielu osób. Leczenie komórkami macierzystymi jest przyszłościowe.

Ortopeda Poznań

Zwierzęta w medycynie

To ciekawy sposób leczenia, można stwierdzić innowacyjny. Zastosowanie zwierząt jak pijawki, czy pszczoły w medycynie staje się coraz powszechniejsze. Pijawki uważa się za jeden z najskuteczniejszych leków na poprawę funkcjonowania układu krążenia. Taka terapia pomaga również na wrzody żołądka, żylaki, reumatyzm, a czasem nawet na bóle głowy. Podobnie sprawa wygląda w zastosowaniu pszczół. A raczej pszczelich produktów. Miód, pyłek kwiatowy, czy jad posiadają bogaty zestaw substancji chemicznych. Co ciekawe większość z nich wpływa pozytywnie, a nawet lecząco na organizm człowieka. W tym na układ oddechowy, nerwowy czy immunologiczny.