taśmy przenośnikowe

Taśmy przenośnikowe – usprawnienie Twojej działalności

Bez kategorii

Każdy właściciel swojej firmy chce jak najbardziej usprawnić przebieg prac. Na co zwrócić uwagę? Co oferują nam producenci? Czy taśmy są odporne? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Taśmy przenośnikowe

Taśmy przenośnikowe w zależności od rodzaju, mają różne zastosowania. Do wyboru mamy wiele rodzajów taśm transportowych, możemy wybierać taśmy: zwykłe, z profilami gumowymi, odporne na temperaturę, olejoodporne, trudnościeralne, a nawet trudnozapalne. Przed zakupem taśm powinniśmy pomyśleć o tym, które z nich będą dla nas najlepsze i najbezpieczniejsze. W przypadku problemów z doborem, warto jest skontaktować się bezpośrednio z firmą.

taśmy gumowe

Oferty producentów taśm przenośnikowych  

Oferta zawsze jest zależna od producenta. Najczęściej możemy spotkać:

  • taśmy tkaninowo-gumowe,
  • taśmy PCV PU z atestem PZH,
  • gumowanie bębnów,
  • połączenia mechaniczne do taśm,
  • pasy i spinki do pras rolujących,
  • regeneracja taśm prętowych,
  • pasy do podajników kubełkowych,
  • serwis łączenia taśm.

Rozpoczęcie współpracy z producentem, będzie dla nas bardzo korzystne, ponieważ będziemy mieć również serwis, czy wymienne części w jednym miejscu. Warto jest rozważyć taką inwestycję, przyspieszy nam ona transport w większości gałęzi przemysłu, dzięki czemu zwróci się ona bardzo szybko. Ceny taśm są zależne od jakości i ich rodzaju oraz metrażu. Koszt montażu i utrzymania taśmy gumowej jest bardzo niski.

Taśma przenośnikowa, a transport pneumatyczny

Wiele firm jest zadowolona z transportu pneumatycznego, dlaczego więc zmieniać go na taśmy? Transport pneumatyczny charakteryzuje się bardzo szybkim dostarczaniem surowca bez jakichkolwiek strat. Wszystko co do niego trafia, przenosi się na linię produkcyjną przez rurociągi. Taśmy gumowe są bardziej praktyczne i ekonomiczne. Mogą dostarczać materiały, ale także przewozić produkty do pakowania czy do magazynu. Są one mocniejsze niż rurociągi, dlatego znacznie więcej materiałów możemy nimi przemieszczać. Oprócz tego są bardzo proste w obsłudze i budowie, dlatego o wiele łatwiej się z nich korzysta.