Cięcie laserem Bydgoszcz

Precyzyjna obróbka metali – jak ją uzyskać?

Bez kategorii

Wiesz, jak wygląda obróbka metali i jakie sprzęty są do tego wykorzystywane? Aby uzyskać niezwykłą precyzję ważnych jest wiele czynników. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, jak zyskać na jakości podczas obróbki metali.

Precyzja i nie tylko!

Precyzja przy świadczeniu takich usług jak cięcie laserem Bydgoszcz, frezowanie CNC czy toczenie CNC jest bardzo ważna. To jeden spośród wielu aspektów, na które zwraca się uwagę. Obróbka metali nie należy do najłatwiejszych. To, na co zwracana jest również uwaga podczas obróbki to: cena, czas oczekiwania na wykonaną usługę, konieczność powtarzalności obróbki materiału czy doświadczenie i wykwalifikowanie pracowników, świadczących dane usługi.

Wysoka jakość – jak ją osiągnąć?

To właśnie jakość jest jednym z najważniejszych aspektów, na które zwraca się uwagę podczas świadczenia tego typu usług. Wysoka jakość często związana jest nie tyle z samym materiałem, co z metodami, w jaki sposób obrabiany jest materiał. Wysokiej jakości maszyny są w stanie uzyskać lepsze efekty, w krótszym czasie i przy mniejszej częstotliwości obrabiania materiałów. Dlatego też tak wielu przedsiębiorców decyduje się na inwestowanie w nowoczesne maszyny służące do obróbki metali.

Frezowanie CNC Inowrocław

Rodzaje obróbki metali – jakie wyróżniamy?

Jest wiele metod obróbki metali, a każda z nich wykonywana jest z pomocą innej maszyny. Do najpopularniejszych metod obróbki metali z pewnością zaliczymy:

  • frezowanie CNC Inowrocław – na pewno słyszałeś o frezowanych meblach. Właśnie tą metoda obrabiać można nie tylko metale, ale również drewno, tworzywa sztuczne czy gres. Obrabia się materiały o płaskiej powierzchni;
  • toczenie CNC – metoda podobna do frezowania, jednak tutaj obrabia się materiały w kształcie brył obrotowych;
  • cięcie strumieniem wody – metoda, dzięki której zyskać można idealną jakość obróbki. Maszyna, która jest do tego wykorzystywana to WaterJet.