Bloczek polerski do paznokci

Pilniki i bloczki polerskie do paznokcia, czyli o tym, jak zadbać o płytkę paznokcia

Bez kategorii

Pilniki i bloki polerskie to pierwsze i podstawowe narzędzia pracy każdej stylistki paznokci. Znajdują swoje zastosowanie zarówno w stylizacji paznokci, jak i zadbaniu o ich płytkę i kształtowanie się paznokcia. Mają inne zastosowanie, więc użytkowanie obu na raz przez kosmetyczkę jest dobrym sygnałem, że ma ona odpowiednią wiedzę o wykonywaniu manicure.

Zastosowanie pilnika do paznokci w zakładzie kosmetycznym

Przed rozpoczęciem polerowania blokiem polerskim do paznokci należy ukształtować paznokcie pilniczkiem. Z odpowiednim pilnikiem nadanie paznokciom kształtu migdała, owalnego lub kwadratowego, nie powinno stanowić żadnego problemu. Pilnik służy do odpowiedniego ukształtowania Twojego paznokcia. Poszczególne pilniki mogą jednak różnić się gradacją (grubością ziaren pilnika). Pilniki gruboziarniste stosuje się zazwyczaj do zdejmowania tipsów. Te średnioziarniste służą do nadania kształtu, a pilniki drobnoziarniste są najlepsze dla naturalnych paznokci – umożliwiają nadanie kształtu oraz wygładzenie płytki.

Bloczki polerskie w kosmetyce

Pomimo tak wielkiej wszechstronności pilników do paznokci, powinniśmy się wzbraniać przed używaniem ich do wygładzania płytki paznokcia. Za tego podobne eksperymenty odpowiada blok polerski, który jest narzędziem służącym nie tylko do przygotowania płytki paznokcia pod konkretną stylizację, ale też do pielęgnacji. Na rynku znajdziesz całe mnóstwo bloków polerskich, podobnie jak pilników do paznokci;

  • ostre, gruboziarniste – można stosować do zdejmowania hybryd,
  • średnio ostre – służą do skracania paznokci oraz do stylizacji żelowych i akrylowych,
  • delikatne – idealnie sprawdzą się do wygładzenia naturalnej płytki paznokcia,
  • drobnoziarniste – przeznaczone do matowienia oraz polerowania.
Pilnik do paznokci

Polerować paznokcie można maksymalnie dwa razy w miesiącu, by nie zniszczyć płytki paznokcia. W tej kwestii trzeba być uważnym równie bardzo, jak przy płytce nazębnej (choć, w przeciwieństwie do tej nazębnej, płytka paznokcia odrasta, przy zębach niestety nie jest to możliwe).

Polerowanie paznokci to najlepszy sposób na zdrowy połysk i gładką powierzchnię paznokci – pomaga pozbyć się różnych bakterii oraz drobnoustrojów, które osiadają na naszych paznokciach.