Cięcie wodą

Cięcie wodą, jako jedna z precyzyjniejszych metod obróbki metalu

Bez kategorii

Cięcie wodą to jedna z popularniejszych metod obróbki metali. Charakteryzuje ją niesamowita precyzja. Zaletą jest, że obrabiany materiał nie posiada odkształceń, dzięki czemu nie wymaga dalszych obróbek. Firmy zajmujące się obróbką metali coraz chętniej wykorzystują metodę 3D, która pozwala na cięcie materiału pod odpowiednim kątem.

Precyzyjne cięcie wodą

Technologia cięcia strumieniem wody, ze względu na swoją wszechstronność i łatwość obsługi, jest jedną z najszybciej rozwijających się technologii głównych procesów maszynowych na świecie. Zastosowanie cięcia strumieniem wody pozwoli uzyskać wiele korzyści i doda nowe możliwości do każdego warsztatu. Przedsiębiorcy coraz częściej posiadają tę metodę cięcia w swojej ofercie.

Dlaczego warto się zdecydować na obróbkę wodą?

Cięcie wodą pozwala na cięcie dowolnych materiałów na zlecenie Klienta. Obrabia się nie tylko metale, ale również szkło czy tworzywa sztuczne. Jakość cięcia jest bardzo wysoka, co wpływa na brak konieczności dalszej obróbki krawędzi. Przy obróbce termicznej lub mechanicznej często występują odkształcenia na obrabianych materiałów. W przypadku cięcia wody tak się nie dzieje. Cięcie strumieniem wody jest tak samo precyzyjne jak cięcie laserowe. W niczym nie odbiega od tej metody cięcia. Cięcie wodą nadaje się do produkcji seryjnej oraz do obróbki jednostkowych zamówień.

Cięcie strumieniem wody

Precyzja i doświadczenie kluczem do sukcesu

Istotną rolę przy obróbce materiałów odgrywa doświadczenie operatorów maszyn. Inną sprawą jest sprawność obsługiwanych narzędzi. Niektórzy, dla sprawności i większej precyzji korzystają z nowszych na rynku głowic, co zwiększa ciśnienie wody w pompie. Tak czy inaczej, cięcie strumieniem wody na pewno jest bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem pozwalającym na uzyskanie bezkonkurencyjnej obróbki metalu.