Tłoczenie oleju na zimno

Oleje tłoczone na zimno – Olej kokosowy producent

Bez kategorii

Jakich olei powinniśmy szukać? Jakie mają zastosowania? Gdzie szukać najlepszej jakości? Czy na rynku istnieją oleje, których nie znam?

Jakie mają zastosowania?

Oleje mają przeróżne zastosowania, jednak tym najbardziej znanym jest kuchnia. Na co dzień używamy oleju do mięs, sałatek czy ziemniaków. Bardzo często dodajemy je również do sosów. W zależności od indywidualnych potrzeb wybieramy oleje, które lubimy, jednak tym najbardziej znanym w Polskiej kuchni jest olej słonecznikowy tłoczony na zimno. Oprócz swojego zastosowania w kuchni bardzo często używamy ich również w pielęgnacji. Wybrany przez siebie olej dodajemy do domowego peelingu, ale ostatnio bardzo popularne jest również olejowe zmywanie makijażu. Możemy również połączyć go z pielęgnacją włosów czy paznokci.

Właściwości – Tłoczenie oleju na zimno

Każdy olej ma określoną wartość składników odżywczych. Przede wszystkim zawierają wiele witamin i minerałów, które dbają o dobry wygląd naszej skóry, włosów i paznokci, ale również o prawidłową pracę naszego organizmu. Oprócz tego zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe i aminokwasy.

Olej słonecznikowy tłoczony na zimno

Jakich olejów szukać?

Przede wszystkim takich, które odpowiadają potrzebom naszej skóry czy włosów, ale również i kulinarnym. Nie każdy olej można podgrzewać czy dodawać do wszystkich dań. Jednak uwagę zwracajmy tylko na oleje tłoczone na zimno. Są to oleje, które nie tracą swoich wartości właśnie dzięki temu, że nie są przetwarzane w wysokich temperaturach.

Jednym z mało znanych, a bardzo dobrych jest olej lniany. Stosowany jest przede wszystkim do sałatek, jogurtów czy warzyw. Ma niepowtarzalny smak, który pochwali nawet najbardziej wymagający smakosz.

Najlepsza jakość – naturalne oleje

Najważniejszą rzeczą przy zakupie olejów jest wybór najlepszej jakości. Wiele firm zachęca nas do zakupu, ale czy rzeczywiście warto? Przede wszystkim musimy wybierać oleje z małych, rodzinnych firm. Mamy wtedy pewność, że są produkowane z jak największą starannością, a nie na akord. Te mniejsze firmy są również ekologiczne i często można kupić nawet odpady, z których był produkowany olej, czyli na przykład słonecznik.