Kosmetyki bio Bydgoszcz

Kosmetyki ekologiczne Bydgoszcz – Pielęgnacja w naturalnym wydaniu

Bez kategorii

Jak zadbać o siebie przy jednoczesnej dbałości o środowisko? Czy warto jest stosować kosmetyki ekologiczne? Co to jest slow life? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu, w celu poznania odpowiedzi na pytania.

Slow life – Zdrowie i bliskość natury

Ostatnimi czasy coraz więcej osób zaczęło stawiać na sport, medytacje, jogę, zdrowe odżywianie i dbałość o środowisko. Tym wszystkim jest właśnie slow life. Określa się to jako zwolnienie, odprężenie, skupienie się na sobie.

Coraz częściej możemy natknąć się na stres, przepracowanie, brak energii i dzieje się to wszystko przez ciągłe życie w pośpiechu. Tak zwane zwolnienie i skupienie się na sobie pozwala na znalezienie motywacji, chęci i energii do dalszego życia, a także ukazuje nam, że warto jest czasem zwrócić uwagę na inne aspekty życiowe.

Stosowanie kosmetyków naturalnych

Kosmetyki ekologiczne Bydgoszcz to kosmetyki, które zostały stworzone z produktów, które naturalnie występują w naturze. Możemy w nich znaleźć również surowce pochodzenia zwierzęcego, ale tylko jeśli zostały one zdobyte bez szkody dla zwierząt, np. miód czy wosk pszczeli. Mimo tego, że kosmetyki muszą być tworzone z naturalnych składników – wiele producentów oszukuje i obchodzi przepisy. Jeśli chcemy korzystać z kosmetyków bio Bydgoszcz, musimy nauczyć się czytać składy. Nie powinno być w nich takich substancji jak: oleje mineralne (np. parafina) i pochodne ropy naftowej, glikol propylenowy, parabeny, karbomery, SLS, SLES, syntetyczne barwniki i aromaty, silikony, chemiczne filtry przeciwsłoneczne, DEA, MEA i karbomery.

Kosmetyki ekologiczne Bydgoszcz

Gdzie szukać takich kosmetyków?

Kosmetyków naturalnych możemy szukać na stronach do tego dedykowanych. Można też zwrócić uwagę na specjalne aplikacje, które na przykład sprawdzają składy skanowanego produktu. Dzięki temu możemy mieć pewność co do wiarygodności składników producenta.