Elektryk Żnin

Jak znaleźć dobrego elektryka?

Bez kategorii

Dobry elektryk to podstawa na każdej budowie. Bardzo ważne jest jego doświadczenie oraz kompetencje, aby mieć pewność co do wysokiej jakości usług. Jak go znaleźć? Na co zwracać uwagę? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Zwróć uwagę na opinie

Pozytywna opinia byłych klientów jest zawsze najlepszą rekomendacją każdego fachowca. Szukając elektryka Gniezno warto najpierw poczytać opinie w internecie. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie z nich będą prawdziwe. Musimy się więc zdać na opinie osób, które wcześniej go zatrudniały, ale warto też samemu zwrócić uwagę na kilka elementów, które mogą nam pomóc w dokonaniu właściwego wyboru. Na co dokładnie?

Elektryk Gniezno

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Każdy elektryk Żnin powinien dbać o bezpieczeństwo swoje, ale też domowników. Instalacje muszą być bezpieczne w użytkowaniu, ale także odpowiednie izolowane.

Zatrudniany przez nas fachowiec musi mieć odpowiednie uprawnienia, najlepiej zarówno do wykonywania, jak i pomiarów instalacji. To oczywiście należy sprawdzić w pierwszej kolejności. Bez uprawnień nie będzie on mógł dokonać wpisu w dzienniku budowy, a my będziemy mieć ogromne problemy z załatwieniem formalności z dostawcą prądu.

Załatwienie wszystkich formalności w zakładzie energetycznym również powinno leżeć w obowiązkach elektryka. Przy czym dotyczy to zarówno przyłączenia prądu i jego poboru w czasie budowy, jak i później – po zgłoszeniu gotowego domu do zamieszkania lub uzyskaniu pozwolenia na jego użytkowanie.

Istotne jest też, by po wykonaniu przez siebie instalacji, przeprowadził zgodny z przepisami jej odbiór i dokonał odpowiedniego wpisu w dzienniku budowy. Tak, byśmy nie musieli zatrudniać do tego kolejnego fachowca.

Ostatnią ważną rzeczą jest kosztorys. Dlatego porównując kosztorysy od kilku elektryków, sprawdźmy, czy zakres robót jest we wszystkich taki sam. Jeśli tak, i zamierzamy się kierować przede wszystkim finansami, to odrzućmy z zasady ten, w którym cena jest najniższa.