Komora hiperbaryczna Gniezno

Komora hiperbaryczna Gniezno – dlaczego warto skorzystać z sesji w niej?

Bez kategorii

Komory normobaryczne są coraz popularniejsze na rynku. Wykorzystuje się w celach medycznych – ich zastosowanie wpływa pozytywnie na organizm. To, że za kilka czy kilkanaście lat komory normobaryczne będą powszechnie wykorzystywane do leczenie jest pewne. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się więcej na temat normobarii.

Komora hiperbaryczna Gniezno – czym jest?

Komora hiperbaryczna, to to samo co komora normobaryczna. Jej celem jest zwiększenie ilości tlenu w organizmie każdego człowieka, co przyczynia się do poprawy stanu zdrowia. W takiej komorze panują charakterystyczne warunki, bo ciśnienie tam wynosi 1500 hPa, a zawartość tlenu jest na poziomie 40%. Dzięki małej ilości dwutlenku węgla, przyswajanie tlenu przez komórki jest bardzo łatwe.

Komora tlenowa Gniezno – zalety

Regularne sesje w komorze tlenowej mają wiele zalet. Korzystają z niej nie tylko Ci, którzy zmagają się z oparzeniami skóry, ale i osoby, które zmagają się z innymi chorobami. Do najważniejszych zalet komory tlenowej zaliczamy:

  • zwiększenie ilości komórek macierzystych,
  • wpływ na lepsze dotlenienie organizmu,
  • stymulacja układu immunologicznego,
  • poprawa kondycji skóry,
  • poprawa jakości i długości snu,
  • polepszenie stanu psychicznego, fizycznego i koncentracji,
  • zahamowanie rozwoju bakterii i drobnoustrojów,
  • zahamowanie starzenia się skóry.
Komora tlenowa Gniezno

Sesje w komorze tlenowej przyczyniają się również do zmniejszenia obrzęków czy ograniczenia wystąpienia stanów zapalnych. Zalet jest bardzo dużo, dlatego komory te stają się coraz popularniejsze.

Aktualnie normobaria jest jeszcze mało znana. Komory takie znajdziemy w większych miastach. Warto rozpowszechniać wiedzę na temat normobarii, ponieważ jej skutki są niesamowite, a sesje w takim miejscu są zupełnie bezinwazyjne. Każda, nawet zdrowa osoba skorzystać może z tego typu zabiegów, ponieważ pozytywnie wpływają one na samopoczucie człowieka.