Decyzja środowiskowa Poznań

Decyzja środowiskowa a pozwolenie zintegrowane

Bez kategorii

Cały świat zaczyna zmieniać się pod względem produkcji zanieczyszczeń czy odpadów rozkładających się przez wiele lat. Każdy z nas ma coraz większą świadomość wpływu gospodarki na ekologię, jednak co w przypadku naszych firm? Jakie pozwolenia powinniśmy mieć? Czy ktoś pomoże nam w ich uzyskaniu?

Decyzja środowiskowa – dla kogo?

Jest to decyzja wydawana dla przedsięwzięć, które podczas realizowania swojej inwestycji mogą znacząco wpłynąć lub potencjalnie wpływać na środowisko. Taka decyzja określa warunki, które trzeba spełnić aby móc rozpocząć inwestycję. Przy wydaniu takiej decyzji, każdy inwestor ma określone parametry, które musi spełnić i z reguły są to:

·  emisje niebezpiecznych substancji,

·  ilość wykorzystanej wody i surowców naturalnych,

·  wpływ inwestycji na krajobraz, życie roślin, zwierząt i mieszkańców,

·  produkcję hałasu i silnych, uciążliwych zapachów.


Decyzja środowiskowa Poznań jest wprowadzona po to aby jak najmocniej ograniczyć zanieczyszczenie i degradacje środowiska, ale również żeby pozwolić rozwijać się gospodarce.

Pozwolenie zintegrowane i ich rodzaje

Jest to pozwolenie, które musi mieć każda firma mogąca zanieczyszczać środowisko przez występowanie instalacji. Pozwolenie jest wydawane do każdej instalacji. Głównymi rodzajami instalacji są:

  • do produkcji i obróbki metali,
  • do przemysłu mineralnego,
  • do przemysłu chemicznego,
  • do gospodarki odpadami,
  • do produkcji,
  • do uboju zwierząt,
  • do obróbki i przetwórstwa spożywczego,
  • do wytwarzania energii i paliw,
  • do chowu zwierząt.

Pozwolenie zintegrowane Poznań składa się ze złożenia wniosku o wydanie pozwolenia dla instalacji lub jej zmianę.

Pozwolenie zintegrowane Poznań

Kto nam pomoże w doradztwie?

Na rynku jest wiele firm zajmujących się doradztwem ekologicznym. Samą decyzje ja i pozwolenie mogą składać w naszym imieniu. Warto jest zdecydować się na tego typu usługę, ponieważ oszczędzamy wtedy wiele czasu i nerwów. Znacznie szybciej przebiega proces przy pomocy doświadczonych doradców. Często jest też tak, że nie do końca wiemy co mamy wpisywać do wniosku i są one cofane lub nierozpatrzone, dlatego tym bardziej powinniśmy poprosić o pomoc doradców.