gazownia Warszawa

Gazownia Warszawa – Regularnie sprawdzaj instalację gazową

Bez kategorii

Bezpieczeństwo – ono powinno być dla nas najważniejsze zawsze. Jeśli masz rodzinę, na pewno chciałbyś uchronić ją przed wszystkim co złe i niebezpieczne. A czy pilnujesz, aby w twoim domu, mieszkaniu czy innym gospodarowanym miejscu odbywały się regularne inspekcje gazu? Każdego tygodnia gazownia Warszawa otrzymuje zgłoszenia o awarii gazu. Niestety niektóre z nich okazują się tragiczne w skutkach. Jak często powinno się dokonywać kontroli instalacji gazowej? Jak ona wygląda?

Gazownia Warszawa – Co ile powinno się dokonywać inspekcji instalacji gazowej?

Zaniedbane instalacje gazowe to najczęstsza przyczyna ich awarii. Każda gazownia w Warszawie wie, że nawet idealnie zrobiona instalacja gazowa może się z czasem „zepsuć”. Dlatego właśnie konieczne są regularne inspekcje. Gazownicy regularnie dostają zgłoszenia awarii. Czasem usterki są niewielkie, jednak nierzadko zostają usunięte o włos od tragedii. Ulatniający się gaz może spowodować wiele szkód. Mówimy o wybuchu, pożarze a w konsekwencji często śmierci wielu osób. Samo jego wdychanie jest bardzo szkodliwe. Wyciek gazu jest niebezpieczny nie tylko dla ludzi, ale także dla środowiska. Oprócz tego, taki ubytek wiąże się z dużymi kosztami. Widzimy zatem, że brak kontroli może przynieść wiele złego. Zależy Ci na dobru twoim i twoich bliskich? W takim razie zadbaj o inspekcje instalacji gazowe, Jak często powinno się je przeprowadzać? 

inspekcja instalacji gazowej Łomianki

Inspekcja instalacji gazowej łomianki – Jak często?

Kiedy powinno się dokonywać kontroli instalacji gazowej?

  • Kiedy do użytku ma być oddany nowy budynek bądź mieszkanie,
  • Po remoncie lub mniejszych i większych pracach renowacyjnych,
  • W momencie zgłoszenia awarii,
  • Gdy instalacja została odłączona na minimum 6 miesięcy.

Oprócz tego konieczne są kontrole w ramach prewencyjnych, które przeprowadza się raz w roku, a przypadku większych budynków dwa razy – w maju i listopadzie. Jak przebiega poprawna inspekcja instalacji gazowej Łomianki?

Gazownik Warszawa Praga Południe – Etapy inspekcji instalacji gazowej

Pełna kontrola i inspekcja gazowa składa się z następujących etapów:

  • sprawdzenie szczelności tzw. aparatów gazowych wszystkich urządzeń na gaz,
  • weryfikacja stanu technicznego przyłączy, podłączenia armatury, połączenia przewodów,
  • sporządzenie protokołu z kontroli.

Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego jeśli mija Ci termin takiej inspekcji, nie zwlekaj. Profesjonalny gazownik Warszawa Praga Południe może ocalić życie twoje i twoich bliskich.